Головна 9 Домедична допомога 9 Правила поведінки під час повітряної тривоги: алгоритм дій

Підготували статтю, в якій розповідаємо про правила поведінки під час повітряної тривоги, дотримання яких допоможе врятувати життя. Ви дізнаєтесь, як поводитися, якщо сигнал сповіщення повітряної тривоги пролунав під час вашого перебування на вулиці, в приміщенні чи в транспорті.

Що робити під час повітряної тривоги: інструкція

Під час повітряної тривоги важливо дотримуватися встановлених правил, оскільки вони спрямовані на збереження життя та здоров’я людей.

Загальні рекомендації та алгоритми дій під час повітряної тривоги (наприклад, при перебуванні в освітніх закладах, у громадському транспорті, в приміщеннях ТРЦ) надає Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Основні рекомендації, як діяти під час повітряної тривоги, наступні:

  • не панікувати,
  • знайти безпечне місце та залишатися в ньому до закінчення тривоги або отримання додаткових інструкцій відповідальних осіб.

Читайте також: Правила поведінки під час обстрілів: має знати кожен

План дій під час повітряної тривоги, якщо ви на вулиці

Розповідаємо, що робити під час повітряної тривоги, якщо ви перебуваєте на вулиці. Потрібно негайно зайти до найближчого бомбосховища або іншої захисної споруди. Такими спорудами може бути підвал, підземна парковка, підземний перехід, станція метро. Перелік цих місць, їхнє розташування є у спеціалізованих мобільних застосунках і на веб-сторінках відповідних місцевих адміністрацій.

Як поводитися під час повітряної тривоги на відкритому просторі:

  • знайдіть укриття, заглиблене нижче рівня землі (канаву, яму, воронку від вибуху, місце біля паркану, клумби чи будь-якої бетонної конструкції), швидко лягайте туди й чекайте, поки не мине принаймні 10 хвилин після останнього вибуху;
  • якщо поруч нічого схожого на заглиблення немає, лягайте на землю, адже під час обстрілів найнебезпечнішими є різноманітні уламки. Тому, коли ви лежите, ваші шанси на виживання зростають.

Ці кроки допоможуть зменшити ризик ушкодження або травм під час повітряної тривоги на вулиці. Важливо пам’ятати, що швидка реакція та відповідальні дії можуть зберегти ваше життя та здоров’я в умовах небезпеки.

В екстрених ситуаціях, наприклад, під час повітряної тривоги, необхідно мати під рукою наповнену медичну аптечку. Адже у випадку обстрілів можна отримати травму з масивною кровотечею. Якщо такі кровотечі виникають на кінцівках, зупинити їх можна якісними медичними турнікетами, наприклад такими, як SICH-tourniquet.

Кровоспинний турнікет

Що потрібно робити під час повітряної тривоги, якщо ви в транспорті

Надаємо приблизний план дій під час повітряної тривоги, якщо ви перебуваєте в громадському транспорті або автівці. Необхідно:

  • зупинити транспортний засіб у безпечному місці (на узбіччі дороги) або поблизу найближчого укриття;
  • негайно вийти з транспортного засобу;
  • швидко, без паніки зайняти місце у найближчій захисній споруді (сховищі, підвалі, паркінгу тощо);
  • якщо такої споруди поблизу немає, сховатися за бетонними плитами, бордюром, лягти в заглиблення у землі;
  • за можливості, варто зателефонувати рідним і близьким, і повідомити їм своє місцезнаходження.

Ці кроки допоможуть вам максимально захистити себе та зменшити ризики під час повітряної тривоги в транспорті. Важливо діяти швидко та не панікувати, дотримуючись інструкцій відповідальних осіб.

Читайте також: Домедична допомога постраждалим від ДТП: алгоритм перших дій

Часті питання: відповідає SICH

Де можна ховатися під час повітряної тривоги

Найкраще ховатися у спеціалізованому бомбосховищі або іншій захисній споруді (у підвалі, підземному паркінгу, тунелі підземного переходу чи станцій метро тощо). Якщо поруч такої споруди немає, можна лягти в заглиблення у землі.

Чого не треба робити під час повітряної тривоги

Намагайтеся не панікувати. Не слід бігти, якщо чуєте вибухи поблизу. е рекомендовано ховатися біля автомобілів, будівельної та військової техніки, яка може бути ціллю обстрілу, а також поруч із заправками, складами. Не варто шукати укриття поруч з фонтанами, ставками, адже вибух викликає гідроудар, що може спричинити тяжкі травми.

Джерело зображень: Shutterstock